Atsakingo vairavimo kursai: kodėl tai svarbu?

vairavimo kursaiProfesionalūs vairavimo kursai – tai ne tik praktinių užduočių kartojimas ir teorijos mokymas, bet ir atsakomybės ugdymas. Ekspertai primena, kad geras vairuotojas privalo rūpintis savo ir kitų eismo dalyvių saugumu, tinkama automobilio eksploatacija ir nepamiršti aplinkosaugos reikalavimų.

Vairavimo instruktoriai primena, kad atsakingas vairavimas padeda efektyviau planuoti išlaidas. Atlikti tyrimai patvirtino, kad atsakingo vairavimo taisykles išmanantys vairuotojai ne tik jaučiasi drąsiau kelyje, bet ir sutaupo degalų. Norintys važiuoti taupiau, turi pasirūpinti tinkamu oro slėgiu padangose, nuimti nuo stogo bagažinę (taip sumažinamas transporto priemonės pasipriešinimas), naudoti mažesnio klampumo alyvą ir neužsikimšusį oro filtrą. Kitaip sakant, atsakingo vairavimo kursai vertina ne tik dabartinius būsimųjų vairuotojų tikslus, bet ir ateities poreikius, t. y. atsižvelgiant į nuolatos augančias degalų kainas, patariama, kaip sumažinti kurui skirtas išlaidas.

Jei norite sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje skaičių ir sutaupyti degalų, visų pirma turite nepamiršti, kad eksploatuojamas automobilis turi būti techniškai tvarkingas. Net ir patys mažiausi gedimai sąlygoja didesnes problemas, o to pasekoje – didesnes kuro sąnaudas, transporto priemonės manevringumo ir stabilumo praradimą. Kad išvengtumėte minėtųjų rūpesčių, atlikite reguliarią transporto priemonės patikrą ir pastebėję gedimą, neatidėliokite jo „kitam kartui“. Ekspertai teigia, kad net tokie maži darbai, kaip oro filtro patikra, gali labai daug, t. y. purvinas filtras trukdo oro patekimui į variklį, todėl degalų sąnaudos padaugėja beveik 10 procentų. Lygiai taip pat kuro sąnaudas keičia oro trūkumas (arba jo perteklius) transporto priemonės padangose. Ekspertai primena, kad siekdami sutaupyti, turėtumėte vengti staigaus stabdymo ar greitėjimo, t. y. rekomenduojama važiuoti tolygiu greičiu, laiku perjungiant pavaras.

Atsakingo vairavimo kursai neatsiejami nuo saugaus vairuotojo elgesio ir dėmesingumo. Nepamirškite, kad visais atvejais būtina laikytis visų KET taisyklių ir rekomendacijų ir niekada neviršyti saugaus leistino greičio. Beje, ekspertai primena, kad saugus greitis ne visais atvejais atitinka kelio ženkle nurodytą skaičių, t. y., siekdami išvengti eismo įvykių, privalote racionaliai įvertinti kelią ir jame esančias kliūtis, savo patirtį ir net oro sąlygas. Gali būti, kad jūsų gebėjimus ir konkrečią situaciją atitinkantis saugus greitis bus kiek mažesnis, nei nurodyta kelio ženkle. Be to, negalima pamiršti, kad oro sąlygos dažnu atveju lemia ir degalų sąnaudas. Ekspertai primena, kad jei oras yra lietingas, degalų sąnaudos gali paaugti beveik 20 proc. dėl pasikeitusios oro drėgmės ir riebesnio degiojo mišinio. Siekiant sumažinti degalų sąnaudas, rekomenduojama rinktis kokybiškesnį ir lygesnį kelią, net ir tuo atveju, jei šis yra ilgesnis už neasfaltuotą dangą.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.