Automobiliniai kilimėliai

Kiekvienas vairuotojas mėgsta, kad jo automobilis būtų švarus. Automobilio švara svarbi tiek išorėje, tiek ir viduje. Jei išorės švarą yra lengva palaikyti automobilį kartas nuo karto nuplaunant, tai vidinės švaros palaikymas reikalauja šiek tiek didesnių pastangų. Tačiau būtent čia į pagalbą atkeliauja automobilių kilimėliai.

Automobilių kilimėliai yra dviejų pagrindinių rūšių: tekstiliniai ir guminiai. Abiejų tipų kilimėliai padeda palaikyti švarą automobilyje. Taigi, tuomet kokie yra pagrindiniai kilimėlių skirtumai?

Tekstiliniai kilimėliai suteikia automobilio salonui jaukumo, taip pat jie idealiai priglunda prie automobilio dugno, todėl po jį neslidinėja. Žiemą tekstiliniai kilimėliai sugeria visą vandenį nuo batų, o guminis padas sulaiko jį tam, kad vanduo neprabėgtų ant mašinos dugno. Kilimėliai džiūsta greitai, o jūsų batai ir pėdos išlieka sausos. Vasarą kilimėliai sutraukia į save dulkes ir kitus nešvarumus. Tačiau tekstilinius kilimėlius kartas nuo karto reikia plauti ir džiovinti, o tai užima šiek tiek daugiau laiko nei guminių kilimėlių plovimas. Tekstiliniai kilimėliai jums labiausiai tiks tokiu atveju, jei dažniausiai automobiliu naudojatės mieste ir į jį neprinešate daug purvo.

Patys tekstiliniai kilimėliai taip pat būna dviejų tipų – veliūriniai ir veltiniai. Veliūrinio pluošto kilimėliai atrodo prabangiau, jie lengviau išsivalo ir iš jų lengviau išgaruoja drėgmė, tačiau pastarieji yra brangesni. Veltinio pluošto tekstiliniai kilimėliai yra pigesni, o taip pat ant jų mažiau pastebimos purvo dėmės ir nešvarumai.

Tuo tarpu guminius kilimėlius reikia rinktis būtent tokiu atveju, jei jūsų laisvalaikis ar darbas verčia jus prinešti į mašiną nemažai purvo. Jokio skirtumo ar tai būtų kalkės, molis, ar kitoks purvas, guminius kilimėlius išplauti bus ypač lengva ir jie išdžius kur kas greičiau nei tekstiliniai. Taip pat jie yra puikūs tuo, kad nekeičia išvaizdos net jei yra ilgai naudojami. Tačiau kaip ir tekstiliniai, guminiai kilimėliai turi savų trūkumų. Žiemą ant guminio kilimėlio prinešus sniego jis ištirps ir jums po kojomis atsiras bala. Tuo tarpu, kai išjungsite automobilio variklį ir mašina atšals – vandens bala užšals ir šis ciklas nuolatos kartosis.

Visi kilimėliai turi savų pliusų ir minusų, todėl švaros automobilyje palaikymui turėtumėte pasirinkti kilimėlį pagal savo poreikius. Jei mėgstate prabangą ir patogumą, jums labiausiai tiks veliūrinis kilimėlis. Tačiau jei jūsų veikla yra tokia, kad jums tenka susidurti su daug purvo, tuomet rinkitės guminį kilimėlį. O jei norite tekstilinio kilimėlio, tačiau nenorite jo dažnai plauti, tuomet rinkitės veltinį kilimėlį. Pasirinkę sau tinkamą variantą, jūs tikrai liksite patenkintas ir jūsų automobilyje bus nuolatos palaikoma švara.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.