Automobilio parkavimas mieste, kieme tradicijos ir kultūra

Parkavimas miesteViskas prasideda ne nuo vairavimo mokyklos instruktoriaus ir ne nuo „Regitros“ egzaminuotojo griežto žvilgsnio, kai paliečiate vėliavėlę… Viskas prasideda nuo vaikiškos kėdutės, kurioje sėdi vaikas. Jis užaugęs taps vairuotoju ir viską, ką jis matė atsimins…

Automobilio parkavimo kultūra ugdoma nuo mažens. Tai vaikai pasako tėvui, kad šis kreivai pastatė automobilį. Būtent jie gali parodyti, kad yra dar pakankamai vietos iki gale stovinčio automobilio bamperio. Būtent vaikai gali greitai išlipti ir pareguliuoti parkavimąsi nedrąsiai mamai. Pasitikėkite savo vaikais. Jie žino, kad reikia taupyti vietą didmiesčio kieme. Jie taip pat gerai girdi, kaip keikiatės, kai kitas vairuotojas palieka itin mažą tarpą prie vairuotojo durų ir jums tenka lipti į automobilį per keleivio dureles, kad galėtumėte jį išvaryti ir įleisti savo vaikus. Taip ugdoma parkavimo kultūra.

Jei vaikystėje tėvai nevažinėjo automobiliu, deja, kultūrą teks ugdytis patiems. Štai keletas svarbių patarimų, kuriuos tikrai žinojote, bet nieko prieš, kad dar kartą primename:

Vairuotojas saugo savo automobilį

Pastatykite taip, kad apsaugotumėte jį nuo galimų nubraižymų. Kai kieme pasistatote prie šaligatvio ne lygiagrečiai, o kampu, tokia tikimybė yra didelė. Geriau jau sugaiškite papildomas 2 minutes buksyruodami į priekį ir atgal po 20 centimetrų, bet automobilį pastatykite lygiai ir kuo arčiau šaligatvio.

Sportas – sveikata, tad paėjėti papildomus 50 metrų – ne problema

Statydami automobilį mieste stengiamės jį palikti kaip įmanoma arčiau namų. O kodėl jo nepalikus kiek toliau? Paprastai, kuo toliau nuo namų, tuo erdviau ir daugiau vietos. Be to ryte išvažiuoti iš gyvenamųjų namų kvartalo būna paprasčiau.

Atsargiai! Gaisrinis hidrantas ir šiukšliadėžės!

Jau ne kartą yra pasitaikę atvejų ir Lietuvoje, kai gaisrininkai negalėjo laisvai gesinti gaisrų, nes negalėjo privažiuoti pro kiemuose paliktus automobilius, o gaisrinis hidrantas (vandens čiaupas) buvo užstatytas. Šiukšliavežio darbuotojai yra ne kartą laviravę su purvinais ir dvokiančiais konteineriais, nes kažkas užstato šiukšliadėžes. Gerai, kad dabar kai kurios iš jų pakeliamos kranu ir galima perkelti per mašiną. Tiesa, ant stogo vis tiek gali atsidurti keli panaudotų sauskelnių paketai ar bulvių lupenos… Tai kaina už statymą prie šiukšliadėžių.

Geltonoji linija – parkuojantiems

Stebėkite geltonas linijas. Jos skirtos parkuojantiems automobilį. Ir jos nupieštos ne veltui. Jei jau šaligatvio apačioje matote geltoną juostą, reiškia statyti čia negalima. KET jums negalioja? Nenustebkite, kai rasite ant automobilio lango priklijuotą raudoną lapelį, informuojantį apie baudą.

Motociklininkų draugai“

Tuos žmones vadina „motociklininkų draugais“. Nes parkuodami savo automobilį, jie padaro tokį tarpą iki kito automobilio, kad jame laisvai tilptų dar ir motociklas. Kadangi aikštelė ne guminė ir visi kitai automobiliai statys šalia „motociklininkų draugo“, jos gale nori nenori atsiras vieta dar vienam motociklui. O juk galėjo tilpti vienas automobilis… Ypač apmaudu, kai visą naktį motociklininkai taip ir nepasirodo, bet akis drasko tas didelis tarpas.

Nereikia „akies už akį“…

Daugelis vairuotojų labai mėgsta „akis už akį“ principą. Jei kažkas užstatė, tai ir aš kitą kartą jam užstatysiu. Jei kažkas per arti pastatė, tai ir aš pastatysiu… Šis principas nenaudingas niekam. Atleiskite tiems, kurie yra kvailiai ir nemoka parkuoti automobilio. Jūs gi ne tokie, tad nedarykite panašiai kitą dieną.

Tokia štai mūsų automobilių parkavimo kultūra mieste, kieme. Gerai, kad kaime, kur apstu vietos visa tai negalioja. Blogai, kad iš kaimo atvykę vairuotojai, nesusimąsto apie kažkokią parkavimo kultūrą, kurios miestiečiai bando laikytis…

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.