El. prekybai niekuomet nesirinkite neaiškių kurjerių paslaugų

dezesNusprendėte, kad laikas būtų išbandyti savo jėgas el. prekybos srityje? Nežinote nuo ko pradėti? Aišku, kad pirmiausias žingsnis – veiklos legalizavimas. Jeigu esate fizinis asmuo, kuris savarankiškai versis komercine veikla, tuomet jums užteks ir individualios veiklos pažymos. Individualią veiklą įprastai galite įregistruoti nuvykę į VMI skyrių arba internetu. Įregistravus veiklą, jums reiks mokėti mokesčius ir vesti apskaitą. Pabrėžtina, kad apskaitos vedimo klausimais jus konsultuoti gali mokesčių inspekcija, tačiau taipogi naudinga žinoti, kad IV apskaita yra pati lengviau. Čia tik pildomos sąskaitos faktūros bei skaičiuojamos visos išlaidos. Žinoma, kai kuriais atvejais išlaidų apskaitos vesti nereikia.

Pabrėžtina, kad pradedant prekybos internetu veiklą, ypatingą dėmesį reikia skirti prekių pristatymui. Pasak Vokucentras.lt, būtina ne tik naudoti patikimas pakavimo medžiagas, tačiau reikėtų itin kruopščia pasidomėti ir pasirinktos kurjerių tarnybos paslaugų kokybe. Mat, ne visi kurjeriai savo darbą atlieka taip kaip priklauso. Labiausiai patariama vengti tų asmenų, kurie siūlo siuntų gabenimo paslaugas nelegaliai. Tokie asmenys netgi neturi tam pritaikyto transporto, tuo labiau – jie gali pridaryti nemažų problemų ar tiesiog apgauti jus. Tad, pradedantiems prekybos internetu veiklą, patariama iš pradžių susirasti tiek pakavimo medžiagų teikėjus, tiek ir kurjerių paslaugas tiekiančias įmones, kurios siūlo aukščiausią paslaugų kokybę.

Kas liečia kitus niuansus, būtina žinoti, kad el. prekybai taikomi šiokie tokie apribojimai. Pavyzdžiui, jeigu jūsų prekių teikėjas yra įsikūręs kažkurioje ES priklausančioje šalyje, tuomet reikėtų žinoti, kad jums atsiras prievolė registruotis PVM mokėtoju, jeigu iš jo prekių per metus įsigysite už daugiau nei 14 000 eurų. Žinoma, prievolė registruotis PVM mokėtoju atsiranda ir kitais atvejais, pavyzdžiui – jeigu per paskutinius 12 mėnesių gausite pajamų už 40 000 eurų. Bet kokiu atveju visada patariama iki galo pasidomėti mokestiniais klausimais, nes ypač lengva suklysti, o tuomet jau patektumėte į mokesčių inspekcijos akiratį.

Pradedantiems el. prekybos veiklą su individualios veiklos pažyma, tiesiog būtina žinoti, kad mokesčių inspekcija gali konsultuoti visais klausimais, kurie susiję su apskaitos vedimu bei mokesčių mokėjimo tvarka.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.