Ką turite žinoti apie padangas?

padangosDažnai pirkdami padangas nežinome ką reiškia vieni ar kiti ženklai ant jų. Todėl negalime tinkamai pasirinkti ko mums reikia. Todėl šiame straipsnyje trumpai aptarsime ką reiškia užrašai ant padangų, kad galėtume suprasti ką perkame.

Lengvųjų automobilių padangos yra nedidelio skersmens, žemos, gana elastingo karkaso ir smulkaus protektoriaus piešinio.

Padangos gali būti kamerinės ir bekamerės. Protektoriaus piešinys esti labai įvairus. Smulkus piešinys taikomas kelių padangose. Kietos dangos keliuose jos rieda tyliai, bet blogai sukimba su purvina ir apsnigta danga. Universaliųjų padangų protktoriaus raštas stambesnis. Jos tinka gruntiniams ir kietos dangos keliams. Gersnio pravažumo padangos skitos važiuoti blogais keliais. Jų protektoriaus piešinys su plačiais kanalais.

Jeigu padangoje karkaso siūlai išdėstyti įstrižai, jos vadinamos diagonalinėmis, o jei radialiai, – radialinėmis. Dabar vis daugiau naudojamso padangos su metaliiu kordu. Jose kordo siūlai ne medvilniniai, bet pagaminti iš plonos suskutos vielos. Radialinės padangos turi mažesnį riedėjimo pasipriešinimą ir geriau sukimba su kelio paviršiumi. Radialinių padangų resursas 1,5-2,0 karto ilgesnis nei diagonalinų. Jos ženklinamos raide „R“. Žymių vakarietiškų ir japoniškų firmų padangų protektorius nudyla nuvažiavus 120-150 tūkst.km. Žieminės padangos dyla greičiau, jų pakanka 80-120 tūkst. Km nuvažiuoti. Kūžus padangos metaliniam kordui, padangą tenka brokuoti, nors jos protektorius dar nenudilęs. Rusišikų padangų resursas yra mažesnis, jos nuvažiuoja 50-70 tūkst. Km.

Pagal padangos profiio aukščio H ir pločio B santykį padangos esti siauro. Normalaus ir plataus profilio.

Padangų charakteristikos yra užrašomos ant šonų. Svarbiausius duomenis sudaro padangos plotis, profilio aukštis, ratankio skersmuo, maksimalus leistinas greitis, apkrova ir kt. Pavyzdžiui, padanga 175/70 R13 T. Čia 175 – padangos plotis mm. 70- padangos profilo aukščio H ir profilio B santykis, išreikštas procentais. R- padangos konstrukcija raialinė. 3- ratlankio skersmuo coliais (colis yra 25,4 mm). T- maklsimalus leistinas greitis (190 km/h). Gali būti įvairios raidės ir eistini greičiai km/h: F=80, G = 90, J=100, K=110, L=120, N=140, P=150, Q=160, R=170, S=180, T=190, U=200, H=210, V= 240 ir Z=240.

Jeigu kartais rasime užrašą „Tubeless“, žinokime, kad padanga bekamerė. Dažnai žeminės padangos ženklinamos raidėmis „M+s“ (Mud +snow – purvas + sniegas). Žodis „Steel“ rodo, jog padanga turi metalinį kordą. Užrašai „Tube“ ar „Tube type“ kamerinė padanga.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.