Kada laikas keisti padangas?

Jau lapkritis, o jūsų automobilis vis dar su vasarinėmis padangomis? Pats laikas paskubėti jas pasikeisti ir visai nesvarbu, kad paskutiniu metu rudeniški orai „nesikandžioja“. Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad nuo lapkričio 10 dienos iki balandžio 1 dienos draudžiama eksploatuoti automobilius su vasarinėmis padangomis. Tiesa, su žieminėmis padangomis galima važinėti ir vasarą, tačiau autoservisas Vilniuje to nerekomenduoja dalyti, nes toks sprendimas tiesiog nėra praktiškas ir ekonomiškas. Visų pirma, žieminės padangos greičiau dyla. Visų antra, žieminės padangos yra pritaikytos sudėtingesnėms vairavimo sąlygoms. Tad paradoksalu, tačiau žieminės padangos šiltuoju metų laiku prasčiau stabdo. Tuo tarpu, automobilius su dygliuotomis padangomis Lietuvoje galima eksploatuoti nuo lapkričio 1 dienos.

automobiliai-ziema

Atsižvelgiant į permainingas Lietuvos klimato sąlygas autoservisas Vilniuje rekomenduoja vairuotojams rinktis dygliuotas aukštos kokybės padangas. Tiesa, verta paminėti, kad lietuvių padangų pasirinkimą dažniausiai lemia finansai. Dalis vairuotojai yra linkę taupyti ir perka padėvėtas, restauruotas arba universalias padangas, kurias galima eksploatuoti ir šiltuoju, ir šaltuoju metų laiku. Tiesa, pastarosios išties nėra geras pasirinkimas, nes universalios padangos vasaros metu yra prastesnės už vasarines padangas, o žiemos metu – prastesnės už žiemines. Be to, važinėjant didelius atstumus, universalios padangos greičiau dyla. Tad, gerai įvertinus visas išlaidas, galima drąsiai teigti, kad toks padangų montavimas nelabai ir ekonomiškas, nes universalias padangas tenka keisti dažniau, o rizikuoti savo saugumu tikrai nėra pats protingiausias pasirinkimas.

O štai su restauruotomis padangomis šiek tiek kita situacija. Restauruotos padangos iš pažiūros gali atrodyti išties kokybiškos, tačiau niekas negali garantuoti, kad naujas padangos protektorius yra kokybiškai pritvirtintas prie vielinio padangos rėmo. Tai reiškia, kad važiuoti dideliu greičiu tokiomis padangomis yra tiesiog nesaugu.

Perkant žiemines padangas būtina atkreipti dėmesį į protektorius gylį, kuris negali būti mažesnis nei 3 mm, į padangos gamintoją, technines charakteristikas. Tiesa, labai svarbu ir tai, kaip padangos buvo laikytos. Pavyzdžiui, turguje padangos yra horizontaliai sukrautos viena ant kitos. Taip laikyti padangų negalima, nes jos gali šiek tiek deformuotis, o ką jau kalbėti, kad daugelis padangų guli po atviru dangumi. Aplinkos sąlygos kenkia padangos gumai, todėl įsigiję padangas pigiau, vėliau galite stipriai pasigailėti. Tuo tarpu, perkant padangas iš patikimų gamintojų, galite būti tikri, kad padangų laikymo sąlygas buvo tokios, kokios ir turi būti.

Galiausiai atminkite, kad norint išvengti didelių eilių autoservisuose, pasikeiskite padangas šiek tiek anksčiau, nei to reikalauja kelių eismo taisyklės.

 

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.