Kada paskola automobilio pirkimui padės taupyti?

paskola automobiliuiŠiuolaikinė visuomenė neįsivaizduojama be patikimos ir patogios transporto priemonės. Praktika rodo, kad paskola automobilio pirkimui yra vienas dažniausių gyventojų prašymų kredito teikėjui. Tiesa, finansininkai teigia, kad nederėtų imtis racionaliai neapgalvoto sprendimo. Paskola visais atvejais yra finansinis įsipareigojimas, reikalaujantis atsakomybės ir visų galimybių įvertinimo. Iš kitos pusės, ekspertai teigia – tam tikrose situacijose paskola automobiliui ne tik užtikrins kasdienių darbų sklandumą, bet ir padės taupyti.

Automobilis – prabanga ar būtinybė?

Visų pirma, galvodami apie automobilį, turime pripažinti, kad praėjo tie laikai, kai nuosava transporto priemonė buvo suvokiama kaip prabangos ir papildomo patogumo prekė. Šiandien automobilis tapo mūsų kasdienybė. Daugeliui žmonių automobilis reikalingas kelionėms į darbą, vaikų vežimui į mokyklą ar vaikų darželius. Galiausiai, automobilis reikalingas, norint nuvykti į medicinos įstaigas ar prekybos centrus. Žinoma, jei gyvenate mieste, visuomet galite naudotis viešuoju transportu, tačiau net ir šioje situacijoje automobilis gali padėti efektyviai taupyti laiką ir finansus – jei jūsų kasdienybė susideda iš įvairių kelionės krypčių (mokykla, studijos, darbas, važinėjimai pas klientus ir pan.), viešasis transportas negali užtikrinti optimalaus kelionės laiko planavimo. Be to, jei iš tiesų skubėsite, jums teks mokėti už taksi paslaugas. Be automobilio neišsiversite, jei gyvenate užmiestyje. Deja, tarpmiestinių autobusų tvarkaraštis nėra toks patogus, koks galėtų būti, o į mažesnius rajonus viešasis transportas išvis nevažiuoja, todėl nuosava transporto priemonė tampa būtinybe.

Kada verta imti paskolą?

Kitas klausimas – kodėl verta imti paskolą ir pirkti brangesnį automobilį, jei galima įsigyti pigesnį modelį iš turimų santaupų? Šiuo atveju reikėtų žinoti, kad viskas priklauso nuo turimų lėšų dydžio. Jei galite sau leisti pirkti kiek geresnės klasės, ne itin seną automobilį, žinoma, į šią techniką verta investuoti turimus pinigus, neprašant kredito teikėjo pagalbos. Taip pavyks išvengti palūkanų mokėjimo. Iš kitos pusės, jei galite nusipirkti tik itin seną transporto priemonę, kurios eksploatacija nesate tikri, verta prašyti paskolos ir pirkti geresnį automobilį, kuriam nereikės skubių ir dažnų remonto darbų – taip sutaupysite ne tik remontui skirtas išlaidas, bet ir taupysite savo laiką. Jei nusprendėte imti paskolą, privalote racionaliai įvertinti savo skolinimosi galimybes. Neprašykite kredito teikėjo pagalbos, jei neturite pastovaus darbo, jei šiuo metu turite finansinių sunkumų ar nesate tikri, kad pinigų grąžinimas ir palūkanų mokėjimas nekeis jūsų įprastos buities ir šeimos gerovės.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.