Kaip išvengti žiemą užklumpančių automobilio problemų

Kiekvieną žiemą panašūs skundai jau virstantys anekdotais. Tai šalta žiemos diena paskelbiama „ištiesk draugui krokodilą“ diena, tai vis pasijuokiama akumuliatorių veikimo tema, tai skaudžiai aptariamos slidaus kelio problemos. Žiema užklumpa automobilininkus (kaip ir kelininkus) netikėtai. Tačiau ar tikrai? Gal yra kažkas, ko būtų galima imtis, kad žiemos šalčiai negrasintų mielai mašinai ir nereiktų kokį ankstų rytą persėsti į taksi. Taigi, šiame straipsnyje trumpai apie tai, kaip išvengti žiemiškų automobilių problemų.

automobilis-ziema-2

Tiek vasarą, tiek žiemą itin svarbu stebėti oro slėgį padangose. Žiemą ypatingai, kadangi nevienodas slėgis gali lemti slydimą kelyje, sudėtingose situacijose gali būti sunku suvaldyti automobilį, jis bus labiau linkęs slysti į vieną pusę. O keičiantis oro temperatūrai, kinta ir oro slėgis. Naujesniuose automobiliuose yra specialūs davikliai informuojantys apie mažą slėgį, o senesnių automobilių savininkams derėtų reguliariai užsukti į degalines patikrinti padangų slėgį.

Jau viduryje žiemos dažnas vairuotojas pradeda skųstis, kad langų valytuvai nebeatlieka savo darbo ir vėl reikės keisti valytuvo gumeles. Tačiau valytuvas pats savaime nesusigadina. Dažniausiai priežastis tame, jog nekantriausi valytuvu braukia per apledėjusį stiklą. Su aštriu, stipriai sušalusiu ledu susidūrusios valytuvo gumelės pažeidžiamos ir vėliau negali tinkamai nuvalyti purvo nuo automobilio stiklo.

Naujas akumuliatorius užtikrina gerą automobilio užsivedimą pirmus du metus. Vėliau gali tekti imtis papildomų priemonių. Pavyzdžiui, dažniausiai važinėjant trumpus atstumus ir mieste, akumuliatorius nespėja tinkamai pasikrauti, todėl retkarčiais reikėtų akumuliatorių pakrauti papildomai. Jei įtariama, kad akumuliatorius gali neatlaikyti itin didelių šalčių, tuomet reikėtų apsirūpinti krokodilais ir tempimo lynu bagažinėje.

Dar viena nemaloni žiemos problema – užšalę langų stiklai iš vidaus. Taip yra dėl drėgmės pertekliaus automobilyje – sniegu aplipusiais batais įlipus į automobilį, sniegas nutirpsta ir lieka ant kilimėlių. Permirkę kilimėliai neišdžiųsta visą žiemą. Nebent medžiaginius kilimėlius pakeičiate į guminius – po kelionės nutekėjusį vandenį gali tiesiog išpilti. O jei liekama prie medžiaginių – tuomet galima po jais patiesti laikraštį – tuomet jis sugeria drėgmę, o po kelionės jį galima išmesti – drėgmės šaltinis lengvai pašalinamas.

O jei automobilis kelia neaiškias problemas, tuomet reikia ieškoti specialistų, kurie padės jas išspręsti. Auto.results.lt yra gera vieta pradėti paieškas.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.