Kodėl jaunuolių automobiliai vis dažniau areštuojami antstolių?

Transporto praradimas yra viena dažniausių pasekmių, kuri atsiranda tuomet, kai asmuo turi didelių įsiskolinimų. Antstolis, gavęs vykdomąjį raštą, gali imtis veiksmų dėl turto arešto. Dabar daug jaunų žmonių skundžiasi, kad jų transporto priemonės yra areštuojamos t.y. atimamos ir perduodamos kažkokiems kitiems asmenims. Tai dažniausiai nutinka ypač jauniems žmonėms, kurie, tik ką gavę vairuotojo pažymėjimą, skuba skolintis pinigus automobilio įsigijimui. Dažniausiai jauni žmonės nepagalvoja apie tokių skolų grąžinimą, o tai dažniausiai ir sukelia minėtas transporto priemonių arešto ir atėmimo pasekmes. Dažnai jaunuoliai klausia – kodėl transportas yra atimamas antstolio, jeigu skolinimosi metu nebuvo reikalaujama jokio užstato?

Galioja tokia teisinė tvarka, kad esant skoloms, jos gali būti išieškomos iš prasiskolinusio asmens turto, o tai reiškia, kad turto neįkeitimas niekaip neapsaugo nuo jo praradimo. Jauni žmonės, dar net nepradėję normalaus savarankiško gyvenimo, dažniausiai gali pasigirti vieninteliu turtu – automobiliu. Jis, kaip ir banko sąskaitos, ir yra areštuojamas pirmiausiai.

Trumpiau paaiškinti situaciją galima taip – skolinantis su transporto įkeitimu, asmuo tiesiog užstato automobilį, tačiau pasirašo įkeitimo sutartį. Tokiu atveju, kuomet automobilis yra įkeistas, o skola negrąžinama, kredito teikėjas neprivalo kreiptis į teismą – ji keliauja pas notarą su įkeitimo sutartimi, gauna vykdomąjį raštą ir tada kreipiasi į antstolį.

Jeigu automobilis nėra įkeičiamas, tai jis vis tiek gali būti areštuojamas, nes situacija yra labai panaši – negrąžinus skolos, kreditorius kreipiasi jau nebe į notarą, o į teismą, jog būtų išduodamas vykdomasis raštas. Tai teismo procesas, kurio sprendimą  prasiskolinęs asmuo gali skųsti. Jeigu apskundimo nėra, tai kreditorius tą vykdomąjį raštą gauna. Su tuo raštu jis vėlgi – keliauja pas antstolį. Tada antstolis jau pats žiūri iš ko būtų galima priverstiniu būdu išieškoti skolą – areštuojant pinigus ar turtą.

Taip dažniausiai nutinka dėl to, kad skubus kreditas automobilio įsigijimui imamas net nepagalvojant apie palūkanas, tuo labiau – skolos grąžinimą. Dažniausiai jaunuoliai pamato skambias kreditorių antraštes, tokias kaip „pirmas kreditas nemokamai“ ir galvoja, jog jų grąžinti nereikės, jie nusiperka automobilį ir paskui nusivilia, kad juo džiaugtis galėjo neilgai.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.