Kodėl TPVCA draudimas mums naudingas?

Driver's hands on steering wheel

Driver’s hands on steering wheel

Kai tik atsirado privalomasis civilinės atsakomybės draudimas Lietuvoje visi tik ir piktinosi, jog tai dar vienas triukas, kaip pralobti draudimo bendrovėms ir valstybei, tačiau dabar daugelis net ir džiaugiasi, kad tokia sistema įsigaliojo mūsų šalyje, kadangi tai užtikrina pilnavertį saugumą kelyje. Norite sužinoti, kaip buvo anksčiau? Ogi jei nutikdavo taip, kad koks nors girtas, pinigų neturintis asmuo atsitrenkdavo į kitą automobilį bei padarydavo didelės žalos, iš jo negalėdavai prisiteisti pinigų už žalą, kadangi jis tiesiog jų neturėdavo. O juk tokiam žmogui geriau pinigus išleisti alkoholiui nei automobilio draudimui, bet ir ieškant kaltų gali būti įvairių niuansų. Todėl Seimas pastebėjęs šią problemą nusprendė pagaliau ją spręsti, nes juk ir žmonės, kurie apskritai pinigų neturi nesugeba padengti remonto išlaidų, todėl Lietuvos valdžia nusprendė įteisinti privalomą draudimą, be kurio į gatves su transporto priemone važiuoti griežtai draudžiama.

Privalomasis civilinės atsakomybės draudimas Lietuvoje išgelbėjo daugelį nuo finansinių negandų, o ypač žiemos sezonu, kai eismo įvykių kelyje padaugėja ženkliai. Žinoma šis draudimas turi ir savų pliusų bei minusų. Tarkim, jeigu žmogus ir turi draudimą, bet yra kaltas dėl to, kad įvažiavo į kitą automobilį, tuomet jis savomis lėšomis turės tvarkytis nuosavą transporto priemonę, o žala bus atlyginta tik nukentėjusiajam. O kaip apsidrausti, kad ir esant kaltam būtų atlyginta žala? Paprastai draudimo kompanijos šalia privalomasis civilinės atsakomybės draudimas Lietuvoje dar siūlo papildoma draudimą ar kitas sąlygas.

Papildomu draudimu laikomas ir KASKO draudimas, kuris atlygina savininko patirtą žalą. Tarkim pastatėte automobilį stovėjimo aikštelėje ir po kurio laiko grįžę pastebėjote įlenkimą. Tai reiškia, jog į jus atsitrenkė automobilis ir pabėgo iš įvykio vietos. Jei neturėtumėte KASKO turėtumėte patys tvarkyti automobilį savo lėšomis, o turint šį draudimą tiesiog užtenka susisiekti su draudimo bendrove ir ji įvertinusi žalą sumoka pinigus.

Tai jeigu norimą saugiai vairuoti, būtina nepamiršti pasirūpinti draudimu, o koks jis bus priklauso tik nuo pačio transporto priemonės savininko. Svarbiausia jį turėti, kad vėliau nebūtų patiriamos skaudžios pasekmės.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.