Kokybiški tepalai – atgaiva automobiliui

tepalai

SONY DSC

Automobilį reikia mylėti. Ne tik jį plauti ar pasirūpinti naujomis padangomis, bet ir atkreipti dėmesį į tepalus, kuriuos pilame į variklį. Kokybiškas produktas ir čia reiškia labai daug, nes tepalai lemia variklio darbą.

Kas nutinka, kai tepalai arba alyva būna nekokybiški ir netinkami automobiliui? Atsiranda labai daug bėdų. Pirmiausia viskas atsiliepia sankabai, nes kai ten nebelieka tepalo, sugenda krumpliaračiai ir pavaros perjungiamos sunkiai arba tampa nebevaldomos. Variklio stūmokliai taip pat reikalauja kokybiškų tepalų, nes nuo jų sklandaus veikimo priklauso ne tik kuri sąnaudos, bet ir viso variklio darbas. Yra dar daugybė kitų sistemų, kurios turi milžiniškos įtakos automobilio veikimui. Jei alyva nekeista laiku, gedimų reikia laukti jau po keleto mėnesių.

Jei tepalai kokybiški, gal nereikia jų keisti taip dažnai? Tokią absurdišką mintį kartais „audžia“ automobilio sandaros neišmanantys vairuotojai. Tepalų keitimo laikotarpiai yra rekomenduojami pačių gamintojų:

  • Kartą per 12 mėnesių;
  • Nuvažiavus 10 000 kilometrų.

Tai reiškia, kad net jei nenuvažiavote 10 000 kilometrų, vieną kartą per metus vis tiek reikia pakeisti tepalus, filtrus. Tai kasmetinė variklio profilaktika, kuri yra būtina visiems modeliams. Nesvarbu, ar tai BMW, ar KIA, ar Hyundai. Pagal modelius tepalai nėra gaminami, nors į variklių naujoves paprastai gamintojai atsižvelgia, jomis domisi ir analizuoja, testuoja.

Kokius tepalus rinktis?

 Rekomenduojama rinktis profesionalius ir žinomų gamintojų tepalus. Nenorėtume dabar gilintis, kokie tinkamiausi Lietuvos sąlygoms, tačiau daugelis vartotojų sutinka, kad ENEOS tepalai yra vieni kokybiškiausių ir tinkamiausių mūsų automobiliams. Keista, bet ENEOS tepalai yra kilę iš Japonijos ir tinkami ne tik japoniškiems, bet ir Lietuvoje populiariausiems vokiškiems bei prancūziškiems automobiliams.

Kai renkatės tepalus, susisiekite su savo autoserviso meistrais ir paklauskite, kokios rūšies tepalas tinka jūsų automobiliui. Aišku, jie pasiūlys savo ir dievagosis, kad naudoja kokybiškus. Taip ir yra, tačiau patikrinti negalite, nes paprastai už nugaros automechanikams nestovite ir netikrinate bakelių etikečių, iš kurių į jūsų automobilį pilami tepalai. Pasiūlykite nupirkti tepalus patys ir atvežti juos kad pakeistų. Tada būsite tikri, kad jūsų automobilyje artimiausius metus bus naudojama kokybiška alyva.

Beje, alyvą keisti reikia ne tik automobiliams, bet ir motociklams ir komerciniam transportui ir čia reikalavimai dar aukštesni.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.