Ksenoninės lemputės tinkamiausios žiemai

Lietuvoje artinasi žiema. Ir vėl anksti temsta. Ir vėl lyja arba sninga, kyla rūkas… Tokios oro sąlygos yra labai pavojingos visiems, kas važinėja automobiliu, užuot sėdėję namuose. Ne pro šalį automobilių savininkams būtų pasirūpinti ir kokybišku apšvietimu.

Ksenoninės lemputės yra vienas iš geriausių variantų tamsią ir šlapią žiemą. Kodėl jos? Kodėl ne įprastinės halogeninės?

Atsakymas yra labai paprastas – ksenoninės lemputės šviečia intensyviau nei halogeninės 3,5 karto. Tai tikrai pagerina matomumą prastu oru, todėl dažnai kelyje būnantys vairuotojai turėtų apsvarstyti būtent tokių lempučių įsigijimą.

Kodėl vertėtų rinktis būtent ksenonines? Juk jos brangios!

  • Ksenoninių lempučių darbo laikas yra didesnis, nei halogeninių – „ksenonai“ šviečia vidutiniškai 3200 valandų, kai „halogenai“ ištveria vos 2000-2500 valandų (nors turėtų degti iki 5000 valandų, bet tai nėra įmanoma dėl kintančios įtampos, kuri beveik per pusę sutrumpina lemputės gyvavimo laiką. Ksenoninėms lemputėms kintanti įtampa įtakos neturi.).
  • Ksenoninės lemputės yra atsparesnė kratymui dėl savo konstrukcijos. Halogeninės turi kaitinamąjį siūlelį, kuris kratomas gali nutrūkti ir ne nuo susidėvėjimo. Halogeninės tokio siūlelio neturi, nes jų veikimo principas yra kaitinamos ksenono dujos tarp dviejų elektrodų. Lietuvos keliuose tai ypač aktualu.
  • Galimybė rinktis šviesos spalvą yra tiesiog nuostabus technikos progreso rezultatas. Ksenoninės lemputės šviečia ryškia balta ir melsva spalva. Galima rinktis net 6 atspalvius: baltą, baltą kristalinę, baltai melsvą, mėlyną kristalinę, tamsiai mėlyną, mėlynai violetinę. Tiesa, spalvotomis lemputėmis Lietuvoje draudžiama važinėti, tad rizikuojate užsitraukti policijos nemalonę.
  • Bi-xenon lemputės yra pritaikomos tuose žibintuose, kur ir trumpasis ir ilgasis šviesos signalas sklinda nuo vienos lemputės (BMW „akys“). Jos atrodo įspūdingai, nors ir yra brangios.

Kad ir kokios brangios būtų ksenoninės lemputės, žiemos metu rekomenduojama važinėti būtent su jomis, nes jos kelis kartus pagerina matomumą. Nuo priklauso automobilio ir vairuotojo bei keleivių saugumas, o už saugius sprendimus pinigų negaila. Beveik visi vairuotojai tuo yra įsitikinę ir savo kailiu.

Ksenoninėmis lemputėmis prekiauja specializuotos parduotuvės, taip pat ir internetinės el. parduotuvės. Jose pasirinkimas yra platus, o kainos nesikandžioja taip labai, kai auto dalių parduotuvėse. Aišku, internete perka tie, kurie gerai išmano apie šias lemputes, nes gyva konsultacija paprastai padeda sutaupyti ne vieną eurą.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.