Nupoliruoti žibintas – ne tik gražesnis, bet ir saugesnis automobilis

zibintu poliravimasBlizgindami kėbulą, šveisdami ratlankius ir skrupulingai siurbdami saloną siekiate, jog automobilis atrodytų kaip „ledas“. Tačiau ar tikrai nieko nepamiršote? Apsitrynę, blizgesį praradę žibintai ne tik darko bendrą automobilio vaizdą, bet ir gali tapti nelaimė kelyje priežastimi. Išeitis – žibintų poliravimas. Pasirinkimas, kreiptis į šią paslaugą teikiančius specialistus ar poliruoti patiems, priklauso nuo kiekvieno asmeninio sprendimo.

Lietuviai – išradingi ir apsukrūs. Jei mes sugebame reikiamą automobilio dalį parsisiųsti iš kiniečių ir savarankiškai ją pakeisti daugiabučio kieme (likus atliekamiems varžteliams turėtumėte sunerimti), tai žibintų poliravimas atrodo vienas juokas (iš tikro taip nėra, bet apie tai – vėliau). Instrukcija atrodo išties nesudėtinga.

  1. Pirmiausia – pasiruoškite poliravimui reikiamas priemones:
  • dviejų skirtingų rūšių šiurkštumo (2000 ir 2500) švitrinis popierius;
  • poliravimui skirtos kempinės;
  • žibintų poliravimui skirta pasta;
  • dažymui skirta juosta;
  • vanduo.
  1. Nuplaukite žibintą vandeniu, pašalindami susikaupusias šiukšles bei purvo likučius.
  2. Su dažymui skirta juosta kruopščiai apklijuokite žibinto pakraščius – juk nenorite subraižyti to, ko nereikia.
  3. Pradėkite poliruoti. Pirmiausia – šiurkštesniu, vėliau – švelnesniu švitriniu popieriumi. Šiame etape būtina nuolat drėkinti žibintus su vandeniu, priešingu atveju trinamas žibintas įkais. Trinkite tol, kol žibintai taps matiniai.
  4. Atėjo laikas paskutiniam etapui – poliravimui pasta. Užpilkite šios ant kempinės bei ant pačio žibinto ir – pirmyn! Žibintų poliravimas gali būti atliekamas ir tam skirta mašinėle, tačiau tokios gudrybės imtis derėtų tik gerai „atkalus“ šio darbo specifiką.

Poliravimo instrukcija paprasta, tačiau, atsižvelgiant į dažų tipą, dažų ir lako dangos storį, būtina pasirinkti tinkamą poliravimo pastą bei švitrinį popierių.

Įgudusiai rankai žibintus nupoliruoti užtrunka vos kelioliką minučių ir automobilis vėl atrodo kaip naujas. Tačiau ar prisimenate, jog pradžioje užsiminėme apie galimą riziką, susijusią su žibintų poliravimu savarankiškai? Poliravimo instrukcija paprasta, tačiau, atsižvelgiant į dažų tipą, dažų ir lako dangos storį, būtina pasirinkti tinkamą poliravimo pastą bei švitrinį popierių. Aišku, ne ką mažiau svarbi ir pati poliravimo technika: vienas neatsargus judesys ir, pamatę subraižytą kapotą ar sugadintus dažus, susiimsite už galvos. Įvertinę žibintų poliravimo kainą pas specialistus ir galimą riziką tai atliekant patiems, priimsite  tinkamiausią sprendimą.

 

 

 

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.