Paminklų gabenimas į užsienį – per daug sudėtinga ir brangu?

autoPrarasti artimą žmogų yra be galo skaudu. Deramai su juo atsisveikinus, natūraliai kyla klausimas – kaip tinkamai ir gražiai palaidoti? Visa tai kainuoja daug net Lietuvoje, tačiau, ką daryti, jei laidoti ruošiamasi užsienyje? Paminklų gabenimas į užsienį – paslauga, kurios neretai reikia emigrantams, emigravusiems ir norintiems mylimą žmogų laidoti ne Lietuvoje. Tai nėra pigu, tačiau kaina priklauso nuo to, į kurią šalį norima vežti paminklą. Tačiau tai taip pat nėra neįmanoma.

Laidotuvės kainuoja daug pinigų. Nespėjus dorai atsisveikinti su artimuoju, pečius greitai užgula tokie rūpesčiai, kaip „Kur laidoti?“ , „Kokį paminklą statyti?“ bei „Ar užteks viskam pinigų?“. Natūralu, kad šalia sielvarto atsiranda baimės jausmas, kad nepavyks pagarbiai atsisveikinti su mylimu žmogumi.

Laidoti Lietuvoje yra daug paprasčiau. Sava šalis, savi papročiai ir kalba. Daug paprasčiau paaiškinti laidojimo paslaugas teikiančioms įmonėms savo norus bei galimybes. Jeigu labai reikia, Lietuvoje galima ir nemažai sutaupyti.

Laidoti užsienyje šiek tiek sudėtingiau. Kai kurie žmonės emigravę šeimomis ir susikūrę gyvenimą svetur nori palaidoti artimąjį užsienyje. Bet antkapį nori įsigyti čia, gimtinėje. Paminklų gabenimas į užsienį – paslauga, kurią siūlo tikrai ne visos įmonės, tačiau praktiškai tai yra įmanoma beveik visais atvejais. Turint tam tikrus dokumentus bei leidimus, paminklą galima nugabenti į kitą šalį ir palaidoti artimąjį bent su tokiu lietuvišku akcentu.

Pervežimo paslaugos – išeitis? Šiais laikais galima rasti pačias įvairiausias paslaugas siūlančių įmonių. Tad nieko nuostabaus, kad taip pat egzistuoja pervežimo paslaugas atliekančios firmos. Paminklų gabenimas į užsienį  – paslauga, kurią jos taip pat siūlo. Priklausomai nuo to, kaip toli valstybė, į kurią turi būti gabenami paminklai, reikia sumokėti tam tikrą pinigų sumą. Ir paminklas pasiekia šalį, kurią pageidauja artimieji.

Laidojimo procesas – sunkiai ištveriamas, tačiau jeigu norite artimą žmogų palaidoti užsienyje, nebijokite pavargti. Žinoma, tai reikalauja tikrai daug daugiau jėgų ir energijos nei laidojant čia, Lietuvoje, tačiau rezultatas to vertas. Jei visa šeima esate įsikūrę už gimtinės ribų, ir nežadate sugrįžti, tai ir su artimuoju atsisveikinkite ten, kur visi jautėtės geriausiai.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.