Pavežėjimo paslauga: ką būtina žinoti apie įteisinimą?

uberisLietuvoje jau veikianti pavežėjimo paslauga sulaukia vis didesnio susidomėjimo – paprasti žmonės gali teikti vežimo paslaugas naudojant „Uber“ platformą. Šitokiu būdu yra išvengiamas skaitliuko naudojimas, nebėra jokių operatorių – viskas vyksta naudojant išmaniąją programėlę. Norintys užsiimti tokia veikla pirmiausia turėtų kruopščiai pasidomėti tokios veiklos įteisinimo būdais. Dabar vairuotojams yra suteikiama galimybė šią veiklą vykdyti tik su individualios veiklos pažyma. Aišku, būtina atitikti ir „Uber“ keliamus transporto būklės reikalavimus. Iš teisinės pusės, norintys užsiimti šia veikla, turės ją įregistruoti mokesčių inspekcijoje. Tad, ką būtina žinoti vykdant šią veiklą?

Pirmiausia teks pateikti registracijos formą VMI portale. Pavežėjimo paslaugas norintys teikti asmenys turės mokesčių inspekcijoje pateikti formą, kurioje teks nurodyti veiklos kodą. Tam, kad vėliau būtų išvengta nesklandumų, siūloma pirmiau kreiptis į statistikos departamentą. Jame jūs galite sužinoti koks veiklos kodas priskiriamas šių paslaugų teikimui. Supratote teisingai – jums šiuo atveju reikalinga individuali veikla pagal pažymą. Taip pat būtina žinoti, kad registracijos formą dėl veiklos įtraukimo galima pateikti atvykus tiesiai į VMI skyrių. Internetu tai padaryti yra paprasčiau, nes čia sugaištama vos kelias minutes.

Vairuotojai neturėtų pamiršti ir apskaitos vedimo. Jeigu jūs vykdysite šią veiklą, tai jums reikės ne tik mokėti mokesčius, bet ir atsakingai tvarkyti veiklos apskaitą. Apskaitoje privalu nurodyti kokias pajamas gaunate bei kokias išlaidas patiriate šioje veikloje. Tai būtų kuro, eksploatavimo ir kitos panašios išlaidos. Turėkite galvoje, kad išlaidomis laikyti jūs galėsite tik tuos leidžiamus atskaitymus, kuriuos patvirtina VMI. Pavyzdžiui, jeigu jums bus reikalinga kažkokia greitoji paskola transporto remontui, tai jokiu būdu jūs tos paskolos nurodyti prieš išlaidų negalėsite. Galėsite nurodyti tik išlaidas, kurias patiriate remonto metu – servisas jums turės pateikti sąskaitą faktūrą, kurią ir įtrauksite į apskaitą.

Apskaitos vedimo metu teks pildyti žurnalą ir patiems išrašyti sąskaitas faktūras. Tai yra individualios veiklos apskaita. Mokesčius jums reikės mokėti nuo gauto pelno, tad prieš tai jums iš pajamų teks atimti išlaidas, mokesčius „Uber“ ir tik tuomet skaičiuosite mokestinę naštą.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.