VIN patikra – pagalba perkant transporto priemonę

 

Vin patikra

Vin patikra

Į mūsų šalį įvežamų transporto priemonių amžiaus vidurkis siekia beveik 12 metų. Ką tai reiškia? Kad  lietuviai perka sąlyginai senas transporto priemones, kurios ne visada yra tokios geros kokybės, kaip kad tikimasi. Natūralu, kad nesusižinojus transporto priemonės istorijos – tai lyg katės pirkimas maiše, o daugelis pardavėjų linkę pagražinti faktus arba net juos pakeisti, tad pirkėjas  dažnai atsiduria tamsiame miške.

Kokia alternatyva? VIN patikra, kurios metu pagal identifikacinius transporto priemonės skaičius galima sužinoti realią, faktais paremtą informaciją apie tam tikrą automobilį.

VIN patikra – padeda sutaupyti

Transporto priemonės tikrinimas galimas įvairiais būdais. Kol vieni pirkimo metu paprasčiausiai atidaro kapotą ir žiūri kas yra po juo, tikisi, kad tai gali padėti suprasti mašinos būklę, tuo tarpu kiti moka nemažus pinigus servisų darbuotojams, kurie apžiūri mašinos mechanizmą. Visgi, apžiūra – dar ne viskas, kadangi geri meistrai gali sėkmingai paslėpti didelius brokus, kurie „išlenda“ tik automobilio naudojimo eigoje. Ne veltui atsiradusi VIN patikra sulaukė tiek daug dėmesio. Paslaugos kaina yra maža, tačiau sužinoma labai daug informacijos apie transporto priemonę.

Susipažinkite su automobiliu!

VIN kodas, kuris yra nurodomas ant transporto priemonės kėbulo arba techniniame pase, padeda labai daug sužinoti apie transporto priemonę. Tam tikra prasme – jis skirtas susipažinimui su automobilio gimimu, augimu, savininkais bei kitais faktais, kurie padeda paprasčiau nustatyti jo vertę. Juk net ir klimato sąlygos, kuriose automobilis buvo ilgus metus eksploatuojamas – gali padėti įvertinti jo būklę be apžiūros.

Kėbulo numeris taip pat padeda sužinoti – kokios ir kiek techninių apžiūrų buvo atlikta. Ši informacija potencialiam pirkėjui yra labai svarbi, kadangi padeda numatyti – koks bus mašinos funkcionalumas. Svarbiausia įvertinti, ar techninės apžiūros buvo atliekamos laiku, kokie gedimai buvo rasti. Išties, galima rasti tokių variantų, kai visos apžiūros buvo sėkmingos, nerasta gedimų. Tokie automobiliai  – tikras auksas, tad nelaukite ir įsigykite!

Automobiliai Lietuvoje – tik daužti?

Viena socialinių tinklų žvaigždė kartą pasakė, kad visi Lietuvoje perkami dėvėti automobiliai iš JAV yra daužti. Tai – nėra tiesa, kadangi importuojama tikrai labai daug skirtingų transporto priemonių. Nuo tokių, kurių būklė yra geresnė, iki tokių, kurie patyrė ne vieną avariją, kol galiausiai atsidūrė mūsų šalyje. Bet kuriuo atveju – tokia informacija yra labai vertinga. Nors gera meistro akis dažniausiai greitai padeda įvertinti transporto priemonės patirtį, tačiau ne visada – iki smulkmenų, o perkant auto tai yra labai svarbu. Vėlgi, VIN patikra gali padėti susižinoti detalią transporto priemonės istoriją.

Ne visada patirta avarija yra blogai. Tačiau beveik visais atvejais transporto priemonės, kurios yra po avarijos, suteikia galimybę sumažinti kainą. Žinoma, tik turite įrodyti, kad parduodamas automobilis tikrai daužtas. Juk kartais brokai sutvarkyti kaip gerai, kad net pats pardavėjas nežino, kad jo ilgus metus naudota transporto priemonė buvo po avarijos.

Automobilio rida ir istorinės nuotraukos

Turbūt net neverta sakyti, kad atsukama automobilio rida yra vienas dažniausiai atliekamų dalykų siekiant perteikti transporto priemonės patrauklumą. Vėlgi, patikros metu – sužinomi realūs skaičiai.

O bene pati smagiausias ataskaitos vieta yra istorinės nuotraukos, kuriose matyti, kaip atrodė ką tik pagamintas automobilis, kaip jis atrodė metų eigoje. Žinoma, tokiai informacijai gauti reikalinga labai plati duomenų bazė, tad ieškodami specialistų, kurie atliks apžiūrą – rinkitės geriausius, kurie turi didžiausią bazę ir tarptautinę patirtį.

Akivaizdu, kad VIN patikra padeda sužinoti labai daug svarbios informacijos apie transporto priemonę, kuri Jus domina. Ar verta ta informacija pasinaudoti? Pasirinkimas Jūsų. Tačiau įvertinus tai, kad automobilis yra perkamas ilgiems metams ir kad jis turi atitikti aukštus saugumo reikalavimus, mes manome, kad VIN patikra turėtų būti privaloma prieš perkant transporto priemonę.

 

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.